04/23/2024
Strona główna Artykuły Sprzedam Download Kontakt Linki Galeria zdjęć
 
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie artykuły
Nowe fabryki na Pradze
Bogini Wolności
Sztuczna kość słonio...
Będzie kolej konna w...
Cukrownia "Józefów"...

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1
Najnowszy użytkownik: electroinfo

Linki: Telewizja satelitarna i radiofona oraz elektronika audio video
Elektroda
Portal tematyka elektroniczna
Data dodania: 10/03/2012 Wizyt: 284
LakiOnline | This is a War, And We Are Soldiers !
telewizja satelitarna,tunery cyfrowe,anteny satelitarne,sprzęt satelitarny,konwertery satelitarne,rtv,sat,dreambox,ferguson,echostar,funcard,irdeto,humax,zetacam,diseqc,dvb s,dvb t,comsat,cryptoworks,videoguard,pozycjoner,tvsat,tv sat,sattv,sat tv,kaon
Data dodania: 04/01/2012 Wizyt: 246
Stara radiofonia i radiotechnika
Podstawowym blokiem witryny jest katalog starego sprzętu radiowego. Katalog można przeglądać z zastosowaniem dowolnej selekcji (określony typ sprzętu, przedział czasowy itp.) Pozwala to odszukać informację o konkretnym modelu lub zidentyfikować model na podstawie znanych szczegółów (producent, lampy itp). Można także zastosować wybrany sposób sortowania katalogu (wg nazwy, producenta, wieku).
Co to jest "stary sprzęt"? Dla ludzi urodzonych w pierwszej połowie XX wieku są to niewątpliwie odbiorniki przedwojenne. Dla nieco młodszych - stare radio to także "Pionier" lub "Stolica". A dla całkiem młodych, zabytkowym radiem bywa znaleziony na strychu zakurzony "Taraban" lub nawet tranzystorowy radiomagnetofon.
Początkowo katalog obejmował wyłącznie odbiorniki radiowe, stąd ze względów historycznych w wielu miejscach spotkać można słowo "odbiorniki", choć w katalogu pojawiły się także gramofony, magnetofony i inne "grające" wynalazki. W katalogu umieszczany jest obecnie sprzęt elektroakustyczny wyprodukowany w Polsce w XX wieku. Wpisanych jest także kilkadziesiąt odbiorników zagranicznych, spotykanych często w Polsce.
Katalog nie jest kompletny i nigdy prawdopodobnie kompletny nie będzie.

Skąd pochodzą materiały?
Witryna nie jest prezentacją kolekcji odbiorników.
Stara się być przewodnikiem po dostępnych informacjach. Część materiałów i fotografii jest dziełem autorskim zespołu redakcyjnego. Pozostałe pochodzą ze starych książek i czasopism o tematyce radiotechnicznej oraz stron internetowych kolekcjonerów. We wszystkich przypadkach, gdzie znane jest źródło, zostało ono podane. W przypadku korzystania z materiałów internetowych, czytelnik odsyłany jest do witryn autorskich.
Redaktorem katalogu może zostać każdy, kto ma trochę czasu, coś do powiedzenia ta temat starej radiotechniki oraz poświęci dwie minuty na zarejestrowanie się.
Logo "Stare Radjo" narysowane zostało na motywach zaczerpniętych z "Ilustrowanego Tygodnika Radjo", wydawanego w latach 30-tych.
Data dodania: 13/01/2012 Wizyt: 756
Przetłumacz stronę


425,134 unikalne wizyty
Electro-Info Niebieska
E-I Electro-Info
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.